Avukatlık İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Avukatlık olanlara kredi veren bankalar olduğunu pek kimse bilmez. Bunun yanında icralık olanlara kredi veren bankalar 2019’da birçok kişiye kredi imkanı tanımaya hazırlanıyor. Nakit ihtiyacı olan kişiler her zaman ilk olarak bankalara başvuru yapar; ama alınan borç krediler zamanında ödenmediğinde banka tarafından takibe alınabilmektedir.

Bu da kişilerin ikinci aşamada avukatlık hatta icralık olmasına neden olmaktadır. Bu duruma düşen kişiler tüm borçlarını kapatmak dahası taahhüt sonrası hapis cezası çekmemek için yeniden kredi çekmek isteyebilir. Peki avukatlık ve icralık olanlara kredi veren bankalar var mıdır? Hangi kurumlar ya da yerler takipteki bir kişiye kredi çıkartmaktadır? İşte size yardımcı olmasını temenni ederek, yasal takipte olup da borç kapatma kredisi çekmek için birkaç alternatif yöntem sunuyoruz.

İlk Yapmanız Gereken Alacaklı Kurum İle Anlaşmaya Çalışmaktır

Eğer eski bankanız tarafından icraya verilmiş iseniz o zaman bir anlaşma yoluna gidebilirsiniz. Yani ikinci bir bankadan kredi çekmek istemiyorsanız ve var olan borçlarınızı daha kolay koşullarda ödemek istiyorsanız o zaman icraya kim tarafından verildiyseniz hemen bu kurum ile konuşmalısınız. Bankalar genelde avukatlar aracılığı ile kişileri icraya vermektedir. Siz de avukatlık iseniz avukat ile anlaşma yoluna gidebilirsiniz.

Birçok avukata samimiyetinizi hissettirirseniz hemen yapılandırmayı kabul edecektir. Çünkü, banka avukatı sizi icraya verse bile eline çok şey geçmeyecek ve sadece zaman kaybı olacaktır. Ama siz gerçekten borcunuzu ödeyeceğinizi taahhüt ederseniz işiniz çok daha kolay şekilde çözümlenecektir.

Eğer bu seçeneği siz istemiyor illa ki yeni kredi çekmem lazım diyorsanız o zaman sizin için avukatlık,icralık hatta yasal takiptekilere kredi çıkartan yerler ve bankalar hakkında bilgi vermek istiyorum. Koşulları kabul etmeniz durumunda, bu sayacağımız bankalar size düşük limitli de olsa bazı kredi imkanları tanıyacaktır.

Aktif Bank İcralık Olanlara Kredi Vermeye Devam Ediyor

Aktif Bank birçok ilde şubesi olmasa da gelir belgesi sahibi olan müşterilerine, kredi limitinin yeterli olması durumunda kredi konusunda yardımcı olmaktadır. Daha önce çekmiş olduğunuz kredilerin ödemelerini geciktirdiğiniz için icraya verilmiş iseniz hemen bir gelir belgesi ile bankaya başvuru yapabilirsiniz. Çekeceğiniz kredinin limitine göre banka sizden;

Gelir belgesi iyi olan bir kefil ya da Taşınmaz ve sizin üzerinizde kayıtlı bir ipotek isteyebilir.

Not; Aktif Bank şimdiye kadar binlerce kişiye kolay kredi imkanı tanıdı; ama bu her başvuru sahibine olumlu dönecekler diye algılanmamalı. Birçok kişi, gelir belgesine rağmen kredi çekememektedir. Bunun birçok sebebi olmakla birlikte, geçmişte çok fazla ödeme sorunu yaşayanlar, borçlarını sürekli geciktirenler bu gruba dahildir.

Avukat Takibine Takılanlara Kredi Çıkartan Yerler ve Diğer Bankalar

Diğer bankalar arasında yine özel bankalar ilk sırada yer almaktadır. ING bankası, QNB Finans Bank, Aktif Bank, Burgan Bank, Ak Bank ve Yapı Kredi Bankası takipteki kişilere kredi konusunda gelir belgesi ve kredi notunun iyi bir noktada olması koşulu ile yardımcı olmaktadır.

Sorunsuz Kredi Veren Bankalar

Sorunsuz kredi çıkartan ve veren bankalara yapılacak başvurularda dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bu bankalardan kredi çekmek konusunda sıkıntı yaşayanlar, senet karşılığında borç veren yerlere başvuru yapabilir; ama bu yerler genelde yasal olarak çalışmazlar ve bazı sorunlara neden olabilirler. Tefeci denilen bu kişileri tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine elden tanıdıklardan borç almak daha mantıklı olacaktır.

Avukatlık Oldum Kredi Çekebilir Miyim?

İcralık olanlara kredi veren bankalar 2019; Bir kişinin avukatlık olması hatta diğer yandan icralık olması onun kredi çekemeyeceği anlamına gelmez. İcralık olanlara ve kredi çekemeyen kişiler icralık da olsa kredi çekebilir duruma gelebilirler. Bunun için yapılması gerek şeylerden biri de iyi bir yöntem belirlenip icralık olanlara kredi veren bankaların tercih edilmesidir.

Avukatlık olanlara kredi veren bankalar genelde; Burgan Bank, ICBC Bank, Finans Bank, Aktif Bank gibi yabancı yatırımcılar tarafından kurulan bankalardır.

İlgili; Kredi notu düşüklere kredi

İlgili; sicili bozuk olanlara kredi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir