Krediler

Emeklilere Kredi Veren Bankalar ve Kredi Kampanyaları

Emeklilere kredi veren bankalar, emeklilere kredi kampanyaları düzenleyerek 2019 yılı itibariyle çeşitli promosyon imkanları ve ödemeleri sunacaklardır. 2019 yılı başı itibari ile İş bankası, Garanti Banakası, Vakıfbank, Denizbank, Aktif Bank, Halkbankası, Şekerbank, Ziraat bankası ve İNG Bank emeklilere kredi imkanı sağlamaktadır. Biz de bu yazımızda daha uygun şartlarda kredi imkanları sağlayan bankalardan bahsedeceğiz.

Emeklilere kampanyalı krediler

Emekliler için tüm bankalar çeşitli kampanyalar dahilinde kredi vermektedirler. Çünkü emeklilerin, hayat boyunca sabit bir gelirleri var olduğundan ödeme temerrütüne düşme ihtimalleri oldukça azdır. Bu sebeple bankaların bir çoğu belirli limitler ile tüm emeklilere kredi kampanyaları düzenlenerek, kredi kullandırmaktadırlar.

Emekliler genelde maaşlarını Postane şubeleri veya Devlet bankalarından aldıkları için, diğer bankalar, bu müşterilerine ulaşabilmek adına, emeklilere altın kampanyası, emeklilere faizsiz kredi kampanyası gibi maaşını taşıma işlemi yapan emekliler için bu tür alternatifler sunmaktadılar. Örneğin maaşını bizden alan emeklilere 2 adet küçük altın ve 10.000 TL. ye varan faizsiz kredi bu alternatiflerden biridir. Şimdi emeklilere kredi kampanyalarını inceleyelim.

Garanti Bankası

Garanti’den tüm emeklilere 36 aya varan vadelerde ve özel indirimli faiz oranıyla, kredi! Ayrıca maaşını 3 ayda bir alan kamu emeklileri için taksitleri 3 ayda 1 ödenebilen kredi imkanı. Tek yapmanız gereken nüfus cüzdanınız ile birlikte size en yakın Garanti şubesine uğramak!

Şekerbank

Şekerbank maaşını Şekerbanka taşıyan emeklilere Maaşını Şekerbank’a taşıyan sigorta emeklilerine 2 adet çeyrek altın hediye ediliyor ya da faizsiz, masrafsız, 36 ay vadeli 2. 400 lira tutarında bireysel ihtiyaç kredisi sunuluyor.

“Şekerbank’ta emeklilerin yeri ayrı” sloganıyla geçtiğimiz yıl başlatılan proje kapsamında birçok ilke imza atan banka, yılın ilk çeyreğinde geçerli olan ve büyük talep gören “Altın Hediyeli Emekli Maaş Kampanyasının ardından şimdi de “Emekli Maaş Kampanyası” başlattı.

Denizbank

Emekli büyüklerimize 300 TL nakit hediye! Emekli maaşını DenizBank’a transfer eden emekliler hoş geldin hediyesi olarak 300 TL kazanma fırsatını yakalıyor.  Kampanya avantajlarından Kurtaran Hesap başvurusu yapıp başvuruları onaylanan Sosyal Güvenlik Kurumu (Emekli Sandığı, Bağkur, SSK) emekli maaşını DenizBank’tan almaya başlayan emekliler faydalanabilecektir. Kampanya öncesinde Kurtaran Hesap sahibi olan emekliler, maaş aktarımını gerçekleştirmeleri durumunda nakit ödülden yararlanabilecektir. Kampanyaya katılan emeklinin ilk maaşının DenizBank hesaplarına yatmasını takip eden ay içerisinde maaş hesabına 300 TL nakit hediye tutarı yatırılacaktır.Müşterinin ödüle hak kazanabilmesi için maaşını 3 yıl (36 ay) DenizBank aracılığı ile alması gerekmektedir.

Görüldüğü üzere bankaların emekli maaşlarını kendi bankalarından almaları koşuluyla, emeklilere kredi imkanı, altın ve nakit para gibi avantajlar sunmaktadırlar.

İş Bankası

SGK ya bağlı SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emekli maaş ödemelerini İş Bankası’na aktaran tüm SGK emeklileri, emekli maaşlarının ayda bir ödenmesine bağlı olarak ayda bir taksit ödemeli veya emekli maaşlarının üç ayda bir ödenmesine bağlı olarak üç ayda bir taksit ödemeli Emekli Kredisi’ nden yararlanabilmektedir.

INGBank

Emekli maaşını ING’ye taşıyan Emekli Sandığı, SSK ve Bağkur emeklileri 2 çeyrek altın, Emekli maaşını ING’ye taşıyarak 10.000 TL ve üzeri kredi kullanan emekliler ise 3 çeyrek altın kazanıyor Emekli maaşınızı ING’ye taşıyarak, 2 çeyrek altın değerinde hediye fırsatından yararlanabilirsiniz.

Emekli maaşınızı ING’ye taşıyarak, 10.000 TL ve üzeri tutarda, 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmanız durumunda 1 çeyrek altın daha, toplamda 3 çeyrek altın değerine kadar hediye kazanma fırsatından yararlanabilirsiniz Kampanyadan, 700 TL ve üzeri tutarda maaşını 4 yıl bankamızdan almayı taahhüt eden, maaşı bankamıza yatmış ve Destek Hesap (Kredili Mevduat Hesabı) sahibi müşteri, bir defa yararlanabilir. 1 çeyrek altın 1.61 gr. olup, maaşı bankamıza yatan müşterinin altın hesabına, gr. cinsinden yatırılır. Taahhüde aykırılıkta, ilgili tarihte verilen gr. altın karşılığı TL müşteriye borç yansıtılır.

Altın kampanyasının yanısıra İNG bank %1,99 luk faiz ile emeklilere en uygun kredilerden birini veren banka konumunda.

Emekli kredi başvurusu

Emekliler için bankalar tarafından sunulan kampanyalara, tüm banka şubelerinin müşteri temsilciliğinden veya internet üzerinden online olarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Emeklilere kredi kampanyaları dahilinde faizsiz kredi veren bankalara, çeyrek altın kampanyalarına, en avantajlı banka şubelerine, 2019 yılı güncel faiz oranlarına ulaşabilirsiniz.

Faiz oranlarının düşmesi ile emekliye verilen krediler ve kampanyalar günden güne çoğaldı. Aktifbank PTT şubelerinden yeni bir kampanya ile kredi vermektedir. Aktif Bankın kredi maksimum limiti 60 000 tl iken  Garanti bankası 3 ay ve 36 ay vadeler ile 100.000 TL.’ ye kadar emekli kredisi vermekte.

Emeklilere Kredi Veren Bankalar Kredi başvurusunda belirli evraklar ve şartlar aranmaktadır. Bu şartlardan ilki kefil, diğeri de yaş sınırıdır. Bir çok bankanın istediği yaş sınırı 70 ile 84 arasında değişmektedir. Bu yaşı geçen emekli büyüklerimize bankalar kredi vermek istememektedir. Enpara veya cepteteb gibi sanal ortamlı bankalar ise herhangi bir evrak veya kefil istemeden kredi sunmaktadır.

Emekli promosyon  ilk ödemelerinin 2019 yılı Mart ayında yapılacağı açıklandı. kimlik numarasına göre promosyon ödemeleri yapılmakta olup mart-nisan ve mayıs aylarında bu ödemeler tamamlanmaktadır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Popüler Yazılar

To Top