İzmir’de Senetle Elden Borç Para Veren Yerler Şahıslar Kuyumcular

İzmir’de senet karşılığında elden borç para veren yerler ve kredi imkanı sağlayan kurumlar olmakla birlikte senetle altın satarak elden senetle borç imkanı sağlayan kuyumcular da bulunmaktadır. Normal şartlarda senetle altın satışı yasak olmasına rağmen son dönemlerde kuyumculara tekrar senetle altın satışı izni verilmesi gündeme geldi. Bu durumda kuyumcular senetle altın satıp aynı altını tekrar müşteriden satın alarak müşteriye elden nakit imkanı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra İzmir Kemeraltı’nda senetle kredi veren yerler ve senetle borç dağıtan kişilerin olduğu söylense de biz bu noktada kişilerin dikkatli olmasını ve yasal olmayan yollara girmemeleri gerektiğini tavsiye ediyoruz. Peki İzmir içinde senetle kredi ve borç para nasıl ve kimlerden alınır?

İzmir Kemeraltı’nda Senet İmzalatıp Borç Veren Kişiler ve Yerler

İzmir esnafları içinde direkt olarak bu işi yapan yoktur. Ama bazı galericilerin, rent a car dükkanların bu işi yaptığı ifade edilmektedir. Ama bu yol yasal olmadığı için biz sizin için yasal olarak nakit bulabileceğiniz yerleri yazacağız. Bunların başında Kemeraltı’nda senetle altın satıp borç para veren kuyumcular gelmektedir. Kemeraltı esnafı olan bu kişi ve dükkan sahipleri size senetle taksitle altın satıp bunları nakit paraya çevirmek sureti ile size nakit para sağlamaktadır.

İzmir İçinde Elden Borç Nereden Bulunur? 

Bizim ifade ettiğiniz kuyumculardan başka elden borç para yine esnaflardan bulunabilir. Ama esnafların tefeci kişiler olmamasına dikkat ediniz. Size verilecek senetlerde ne yazıyorsa size elden de bu miktarın verilmesi gerekmektedir. Eğer sizden geri ödemede faiz istenirse bu yasa dışı olur ki faizle borç para vermek her ilde olduğu gibi İzmir ilinde de yasaktır. Buna dikkat ederek, İzmir içinde galericilerden, kuyumculardan ve araba kiralama yapan kişilerden nakit isteyebilirsiniz. Ama bu kişiler size para verse de bir garanti sunmanız gerekmektedir.

İzmir’de Senetle Kredi Veren Faktöring Firmalar

İzmir’de senetle kredi veren şirketler bulunmaktadır. Bunların başında faktöring kurumlar gelmektedir. Elinizde günü gelmemiş senet ve çek varsa bunları faktöring firmalara vererek elden nakit para alabilirsiniz. İzmir senetle kredi veren şirketler genelde; Bornova, Bayraklı, Torbalı, Buca, Karşıyaka, Alsancak, Konak, Kemeraltı gibi yerlerde yaygın olarak bulunur.

İzmir içinde senetle borç para arıyorum diyorsanız lütfen sadece yasal yolları araştırınız. Yasa dışı olarak senetle kredi veren tefecilerden uzak durunuz. Birçok kişi İzmir tefeci adres ve telefon numarası isteyen kişiler dolandırıcılara ön ödeme ödemek durumunda kalabilmektedir. Bu sorunla karşılaşmamak için faizle borç para veren tefecilerden uzak durunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir