Kara Listede Olanlara Kredi İmkanı Tanıyan Bankalar

Kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar 2019’da bazı özel şartlar altında kredi vermeye devam etmektedir. Kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar 2019’da yine kredi sicili bozuk olanlara destek olacağını beyan ederek, ipotek ve kefil gösterilmesi şartı ile kredi çıkartılacağını ifade ettiler. Kredi sicili bozuk kişilere kredi veren bankalar aynı zamanda kırmızı kalem çekilenlere kredi imkanı tanımaktadır.

Bankalardan çekmiş oldukları kredileri ödeyemeyenler, ihtiyaç kredisi, otomobil kredisi veya konut kredisi taksitlerini birkaç boyunca ödemeyenler bankalar tarafından bozuk sicille cezalandırılmaktadırlar. Sicili bozuk olanlar, kırmızı kalem yiyenler, kara listede olanlar bankalardan kredi çekemezler. Şimdi sizlere kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalardan bahsedeceğiz.

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankaların da bazı şartları vardır. Banka borcunuzu birkaç ay süre ile ödemezseniz, banka tarafından bozuk sicille cezalandırılırsınız. Öyle ki ülkemizde, herhangi bir bankadan almış olduğunuz krediyi zamanında ödemezseniz, Bankacılık Denetleme Kurumu tarafından belirlenen kara liste uygulamasına girersiniz. Bu uygulama da, kredi başvurusu yapan kişinin sicil durumu, tüm bankalar tarafından kontrol edilebilmekte, hatta ve hatta diğer bankalardan almış olduğu kredi kartlarının dahi görülebilmektedir.

Kara listede olanlar kredi alabilir mi?

Kara listede olan kullanıcıların banka şubelerinden kredi alabilmeleri için, öncelikle sicillerini düzeltmeleri gerekmektedir. Bu durumda iken, banka şubelerinden kredi almanız mümkün değil. Bu durumda olan bazı kullanıcılar, bankalardan kredi kartı alarak, kredi kartlarına açılan limitlerde nakit avans çekerek, kredi ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar.

Kırmızı kalem yiyenler kredi çekebilir mi?

Kırmızı kalem yedim kredi bana çıkar mı sorusuna cevap olarak; Kırmızı kalem yiyenler bankalardan kendi adlarına banka kredisi çekebilmeleri için tek yöntem, tüm kredi borçlarının kapatılması ve aradan 5 yıl gibi bir süre geçmesine bağlıdır. Bu süre geçmeden, Banka şubelerine kredi başvurusunda bulunmanız mümkündür ancak, bankaların kredi verip vermeyecekleri, kendi insiyatiflerine bağlı bir durumdur.

Bankalardan hangi yöntemle kredi çekebilirim?

Kırmızı kalem yiyenlerin ve sicili bozuk olanların bankalardan kredi çekebilmeleri için tek yöntem, sicilin temizlenmesidir. Bu yöntem haricinde uygulamada, kredinizi biz çekelim siz ödeyin yöntemi de yaygındır. Bu sayede bazı kişi veya firmalar, sizin adınıza kredi çekmek te ve taksitleri tarafınızdan ödenmektedir. Yine diğer bir yöntem, kredi çekemeyen kara listede olan kişiler yakınlarına kredi başvurusu yaptırmakta ve bu sayede kredi kullanmaktadır.

Senetle eşya alarak paraya çevirme

Maalesef ki Ülkemizde, Kırmızı kalem yedim kredi alabilir miyim diyenlerin yöntemlerinden biri de, senetle pahalı elektronik eşyalar veya mücevharat alıp, bu ürünleri satarak nakit para elde etmektir. Bu yöntemleri hiç kimseye tavsiye etmemekteyiz. Sitemiz üzerinden, en düşük faizli ihtiyaç kredilerine, en uygun kredi hesaplamalarına ulaşabilir internet üzerinden online kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir