Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi notu kredi çekmek için en önemli noktayı oluşturmaktadır. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar 2019 bu yönü ile aslında kredi mağduru olan kişilere çok büyük destek olmaktadır.  Kredi notu düşüklere kredi imkanının sağlanması ile kredi çekemiyorum diyen binlerce kişi krediye kavuşmuştur. Aşağıda sorunsuz kredi veren bankalar, kolay kredi veren bankalar ve kredi notu düşük kişilere kredi çıkartan bankalardan söz edilmiştir.
[toc]

Kredi Notu Düşüklere Kredi İmkanı Tanıyan Bankalar

Birçok banka olmasına rağmen sadece özel birkaç banka kredi notu kötü olanlara kredi imkanı tanımaktadır. Bunların başında ING Bankası gelmektedir. ING Bankası kredi notuna göre kredi vermektedir. Kredi sicili iyi olanlara düşük kredi faizi ile kredi verirken kredi notu düşük olanlara da yüksek faizle kredi vermektedir.

Aktif Bank da yine findeks skoru yani banka puanı düşük kişilere kredi imkanı tanıyarak onlara yardımcı olmaktadır.

Burgan Bank da diğer kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Siz de gelir belgesi ile Burgan banka başvuru yaparak kolay şekilde kredi çekebilir ve sorunsuz bir şekilde ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Findesk Banka Puanı Düşük Olanlara Kredi Verilmektedir

Kredi notu düşüklere kredi 2019 yılında da çok konuşulan bir konu olacak gibi Çünkü birçok kişinin findesk puanı 1000 puanın altında olduğu için bu kişiler banka kredi notu yüzünden bana kredi vermiyor diye şikayet etmektedir.

Finansman ihtiyaçlarımız için mutlaka sahip olmamız gerekenlerden bir tanesi de iyi bir kredi notudur. Konut, arsa ya da ihtiyaç kredisi için bankaya gidildiğinde sizden iyi bir not istenecektir. Bu da birçok kişinin bankadan eli kolu boş çıkmasına neden olmaktadır.

Bu sorunu giderek büyümesi üzerine yetkililer, bankacılık çalışanları ile bir araya gelerek bir karara vardır. Buna göre, bankalar artık eskisi gibi yüksek notu şartı aramayacak ve düşük kredi notuna kredi vermeye başlayacaktır. Bu da kredi notu düşüklere kredi veren bankaların artmasına vesile olmuştur. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2018 yılında aktif olarak kampanyalara devam ediyor. Özellikle bu oran bahar ayları ile çok daha hızlı artmış vaziyettedir.

Bankalar Düşük Findeks Notuna Kredi Vermeye Başladı

Türkiye’de birçok kişi ev sahibi olurken konut kredisi çekmektedir. Bu da ekonomide kredinin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Ne zaman kredi çekme oranı azalsa büyüme hızı da azaldığı için hükümet artık bankalara direk talimat vererek düşük nota sahip olanlara da kredi verilmesi gerektiğini belirtti.

Bu noktadan sonra; Ziraat Bankası, Vakıf Bank ve Özellikle Halk Bankası kredi notu düşük kişilere kredi çıkartmaya başladı. Kredi çıkması için bir gelir belgesi ile bu bankalara başvuru yapılması yeterli olacaktır.

Düşük Not İle Kolay Kredi İmkanı

Önceden findeksi iyi olmayan kişiler gerçekten hemen kredi alamıyordu. Ama artık bu durum değiştir. Artık birçok banka en kolay kredi veren bankalar yarışına katıldı. Ve ne kadar çok kredi verebiliriz diye müşterilerin ayağına kadar gitmektedirler. Bu durum notu iyi olmayanlar için de geçerlidir. Kolay kredi çekmek isteyenler için birinci tavsiyemiz Halk Bankasına başvuru yapılmasıdır.

Çünkü en önemli Kamu Bankası noktasında özellikle ihtiyaç kredisi verirken Halk Bankası çok daha büyük avantajlar sağlamaktadır. Diğer özel bankalar da düşük kredi notuna kolay şekilde kredi vermektedir; ama devlet bankaları kadar yüksek limitle kredi verilmesi söz konusu değildir.

Ziraat Bankası’dan Düşük Kredi Notuna 30 Bin TL Kredi

Türkiye’de en büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası, banka puanı düşük kişilere 30 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi vermeye başladı. Özellikle internet üzerinden yapılacak başvurular ile 30 bin TL bireysel kredi çekmek mümkün hale geldi. Bankaya yapılan başvurular sonrasında, bankaya gidip bir gelir belgesi ibraz edilmesi ile kredi elden alınabilecektir. Ya da hesaba direkt kredi almak da mümkün olacaktır.

Kredi notu düşük olanlar kredi çekemiyorsa onlara kredi almak adına bazı tavsiyelerimiz olacaktır. Öncelikle yukarıda söz konusu olan bankalara başvuru yapmadıysanız yüz yüze görüşmeniz olumlu olacaktır. Eğer başvuru yapın size kredi verelim derlerse, tamam hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ama kesin olmayan bir durum varsa o zaman bekleyerek önce kredi notunuzu yükseltme yollarını deneyebilirsiniz. Ya da çok iyi bir gelir belgesi ile düşük limitli kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunlar size sunduğumuz tavsiyeler arasında yer almaktadır.

KKB Findeks Kredi Notuna Bakmayan Banka Var Mı?

Kredi kayıt bürosu tarafından oluşturulan Findeks sitesi üzerinden yapılan sorgulama sonrası eğer findeks notunuz düşükse o zaman kredi notuna bakmayan bankalardan kredi çekmeniz daha yerinde olacaktır.  Bazı bankalar kredi notuna bakmadan kredi vermektedir. Bu bankaların başında ING Bank gelmektedir. ING Bankası sizin gelir belgesi sunmanız sonrası sizden findeks istemez. Ayırca müşterilerin kredi limiti yeterli ise o zaman ING Bankası sadece gelir belgesi ile müşterilerine kredi verecektir. Kredi notuna bakmadan kedi veren diğer bankalar;

  • TEB Bankası
  • Garanti Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Halk Bankası
  • ICBC Bank
  • Aktif Bank

Yukarıda saydığımız bankalar kredi notu olmadan kredi çıkartan bankalardır. Bu bankalardan nasıl kredi çekilebileceğini aşağıdaki kaynak olarak aldığımız yazıdan öğrenebilirsiniz. Kaynak: https://www.ekonomistr.com/kredi-notu-dusuk-olanlara-kesin-kredi-veren-bankalar-ve-kredi-kosullari/

Banka Puanı Olmadan Kredi Çekmek Mümkün Mü?

Bazı banka müşterilerinin kredi notu ya sıfır yani rakamla kredi notu 0 seviyesindedir ya da kredi notu hiç hesaplanmamıştır. Bu kişilerin kredi çekebilmesi için bir kredi notuna sahip olması gerekmektedir. Yani kredi notu düşüklere kredi verilir; ama kredi notu olmayanlara kredi veren bankalar yoktur. Kredi notu sıfır olanlara kredi de verilmez. Bunun için mutlaka bir findek notunuzun olması gerekmektedir.

iyikredinotu.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir