Qnb Finansbank Kredi Kartı Borcu 72 Ay Yapılandırma

QNB Finansbank kredi kartınızın borcu birikmiş ve ödeyemez durumda iseniz, 2018 yılında yürürlüğe giren yeni mevzuat ile sizde kredi kartı borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Bunun için farklı yöntemler mevcut ancak en çok tercih edileni 2018 yılı Eylül ayında onaylanan ve Resmi Gazete’ye konu olan Yönetmelik kapsamında borcunuzu yapılandırmanızdır. Tüm kredi kartı borçları 72 ay taksitlendirilecek ve asgari tutar üzerine bu borç ilave edilerek yapılandırılacak. Bu sayede tüketicilerin ödenmeyen borçlarının kapatılması sağlanacak. Bu yönetmelik 2019 yılında da uygulama devam ediyor.

QNB Finanbank kredi kartı borcu 72 ay vade ile yapılandırma

QNB Finansbank, tüketicilerin taleplerine göre, çeşitli harcama limitlerinde kredi kartı tahsis etmektedir. Bu kartların borçları ödeme tarihlerinde maksimum seviyede ödenmediği takdirde ödeme temerrütleri oluşmaktadır.  Banka borcunu ödemek ve tek bir çatı altında toplamak isteyen tüm müşterilerine 48 taksitli borç kapatma ve ödeme kredisi vermektedir. Bu kredi ile bankaya ihtiyaç, otomobil ve diğer bankalara ait kredi kartı borçlarını transfer edebilir, taksilendirebilirsiniz. 48 eşit taksit ile diğer bankalara ödeyemediğiniz kredi kartı borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Bu yöntem ile ev kredisi, kredili mevduat hesaplar ve QNB Finansbank’a olan borçlarınız taksitlendirilemez. Başka bir bankaya olan kredi kartı borcunuzun tümü Finansbank tarafından kredilendirilir ve karşı bankaya kapatma EFT olarak gönderilir. Bu kapsamda ücret vb. giderler tahsil edilmez.  Sadece ve sadece, borcunuz olan bankayı arayarak, tüm borcu ödediğinize dair bilgi vermeli ve hesabı kapattırmalısınız. Kredi kartı taksitlendirme ve kapatmak için 48 ay vadeli 10 bin lira çekerseniz, %1,20 oranından başlayan faizler ile borcunuzu ödeyebilirsiniz. Başvurmak için T.C. no yazıp, 5030’a kısa mesaj gönderebilirsiniz veya internet üzerinden hemen başvuru yapabilirsiniz.

Kredi kartı borcu yapılandırma yasası içeriği ile yürürlüğe giren ve 27 Eylül 2016 tarihinde onaylanan yönetmelikten önce banka kredi kartı borçlarınıza ekstra taksitlendirme imkanı sağlıyordu. Bu imkan Türkiye’de bulunan birçok bankada mevcut değildir. Ödemeniz gereken tüm tutarı girerek en fazla 12 aya kadar taksitlendirmeniz mümkündür. Bu taksitlendirme işlemini ekstra taksit hesaplama sayfasından sorgulayabilirsiniz. 72 ay kredi kartı borcu taksitlendirme ve borç yapılandırma işlemi için banka şubesini ziyaret ederek, finansman sağlayan müşteri temsilcileri ile görüşmeniz gerekmektedir. İster Finansbank, ister bankaya olan borcunuzu sadece banka uygun gördüğü taktirde 72 ay taksitlendirme yapabilirsiniz.

Yapılandırmada aranacak şartlar:

Genel olarak bankaların bu tarz kredi borçlarını yapılandırmak için aradığı şartların başında müşterinin bir gelirinin olması gelir. QNB Finansbank da öncelikle düzenli bir gelir ve bu gelirinin belgelendirilmesi ister.

Yine 2. olarak QNB Finansbank’ın ve diğer bankaların aradığı şartlar arasında Bankaların Kara listesine düşmemek yer alır. Kara listeye Düşen Müşteriler bir kere mimlenir ve bu listeden Çıkmak da hiç kolay olmamaktadır.

QNB Finansbank 72 Ay Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Finansbak’ta Kredi kartı borcunu yapılandırmanın 2 yolu vardır. birincisi İnternet üzerinde online olarak bu borcu yapılandırabilirsiniz. Fakat İnternet üzerinde yapılandırmada karşınızda sizi yönlendirebilecek biri olmadığından dolayı zorlanılmaktadır. Daha kolayı ise 2. yol olan şubeye giderek, müşteri temsilcisinden bilgi alarak, onun yönlendirmesi ile işlemi tamamlamaktır. bizde işlemlarin daha kolay ilerlemesi adına bizzat şubeye başvurularak QNB Finanbank kredi kartı borcu 72 ay vade ile yapılandırılmasını tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir