Senetle Kredi Veren Bankalar

Nakit ihtiyaçların karşılanması adına en güzel yollardan biri de senetle kredi veren bankalara başvuru yaparak senetle kredi çekmektir. Ziraat Bankası senetle kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Elinizde bulunan ve günü henüz tam gelmemiş olan senetlerinizi Ziraat Bankasına temlik ederek senetle kredi çekme şansı elde edebilirsiniz. Şirketiniz varsa ve şirketiniz adına kesilmiş bir fatura varsa ve ödemesi de gelmemişse bankaya bunu temlik edip teslim ederek yine fatura karşılığında kredi bulabilirsiniz. Söz konusu senetle kredi çekebilmek için şirket sahibi olmalı ya da şahsınıza verilmiş günü gelmemiş bir senet olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası’dan Senetle Nakit Avans Kredi İmkanı

Kamu bankası olarak Ziraat Bankası acil nakit ihtiyaçlar için senetle kredi vermektedir. Buna nakit avans kredisi denilse de aslında aylık vadelere böldürülebilen bir kredi türü de denilebilir. Şirket sahiplerine özel olarak sunulan bu kredi imkanı için istenen şartlar;

  • Günü gelmemiş olan senetlerin bankaya temlik edilmesi
  • Kesilmiş ama ödemesi alınmamış faturaların bankaya temlik edilmesi

Burada yapılan işlem kısaca şudur; Banka sizden senetleri alıp ödemesini hemen yapmaktadır. Daha sonra asıl borçlu parayı size değil bankaya verecektir. Burada tabi olarak bankaya bir miktar komisyon ödemesi yapılması gerekmektedir ki bunu da senetle para ya da krediyi kim alıyorsa onun yapması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Şahıslara Doğrudan Senetle Kredi Verir Mi?

Normal vatandaş olarak Ziraat Bankası’na gidip senetle kredi çekmek istiyorum derseniz banka size kredi vermeyecektir. Çünkü, Ziraat Bankasının senetler kredi imkanı sağladığı kişiler sadece şirket sahipleridir. Normal şahıslar bankadan senetle kredi çekemez. Bunun yerine faktöring firmalardan senetle kredi alınabilir. Bunun için daha önce yazdığımız senetle kredi veren yerler yazımızı okuyabilirsiniz.

Uyarı: Senet karşılığında kredi arıyorsanız internet üzerinden size ulaşmak isteyen kişilere itibar etmeyiniz. Sizin para bulabileceğiniz yerler, faktöringler, bankalar ve özel finans kurumlarıdır. Yasa dışı faaliyet yürüten tefecilere asla para gönderip para almayınız. Özellikle komisyonla senetle kredi çıkartılır diyen firmalardan şahıslardan uzak durunuz. Senetle kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası bulunur. Başka da yer aramayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir