Senetle Kredi Veren Faktöring Şirketler ve Komisyon Oranları Hesaplama

Faktöring; genelde senet olmak üzere temlik edilmiş veya edilmemiş değerli evrakların erken tahsilatını yapmak koşulu ile ticari şirketlere ve kişilere kredi veren kurumlardır. Senetle kredi ve para veren bu faktöringlerin senetleri bozma koşulları ve senet bozma komisyonlarını sizin için yazdık ve hesapladık. Faktöringler senetlerin yanı sıra çek karşılığında da kredi çıkartmaktadır. Çekleri erken bozmak isteyen kişilere, vadesinden önce çeklerin parasını vererek nakit çözümler üretmektedirler. Türkiye genelinde faaliyetlerine devam eden faktöring kurumlara nasıl başvuru yapılacağı, senetle nasıl kredi çekileceğini aşağıda yazdık. Ayrıca bu kurumların telefon numarası başta olmak üzere diğer iletişim kanallarını da yazımızda bulabilirsiniz.

Faktöringler Şahıslara da Kredi Vermektedir

Faktöringler kurumlar genelde ticari anlamada büyük bütçeli kurumlara bankalar gibi nakit imkanı sağlamaktadır. Ama şahıslar da kredi çekmek istediklerinde, ellerinde bulunan senetlerin limitlerine ve alınacak komisyon oranına göre kredi verilmektedir. Aslında bu işlemlere kısaca senet bozma ve senedi erken tahsil etme işlemi denmektedir. Bazı bankalar da son zamanlarda senet bozma işlemi yapsa da faktöringler bu işlemleri daha hızlı ve kolay yaptığı için birçok kişi banka yerine faktöring firmaları tercih etmektedir. Elinizde tahsilat zamanı gelmeyen bir senet, vadeli bir evrak, çek ya da makbuz bile olabilir. Bunu bulunduğunuz ildeki ilgili kuruma ibraz ederek anında nakit para alabilirsiniz.

Senet Bozan Faktöring Firmalar ve İletişim Bilgileri

2019 yılında faaliyetlerine devam eden onlarca faktöring firma bulunmaktadır. Bunlar; İstanbul , İzmir, Antalya, Mersin, Ankara, Bursa, Kocaeli, Konya, Adana, Aydın, Eskişehir illerinde senetle kredi vermektedir. Bu yerlerden nakit alabilmek için bazı şartların tamamlanması gerekmektedir. Şartlar;
• Senedi hazırlayan kişilerin ve kurumların risk durumlarına bakılıp sicilleri temizse onlara kredi verilir
• Senet bozan faktöringler belli bazı komisyonlar almaktadır. Komisyon kesilip kalan para hesaba aktarılır
• Karşılıksız çıkan senet ve çeklerde senet sahibi gibi senedi elden veren kişiler de sorumluluk alırlar
Saydığımız koşullarda size anında senetle para verilmektedir. Bu kurumlara başvuru yapmak için bizzat şubeye gitmeniz gerekmektedir. Yani faktöring firmalar internet üzerinden size kredi vermezler.
Paraya sıkışan kişiler banka dışında para bulma yollarını araştırdığında genelde; senetle kredi veren firmalar, senetle elden borç para veren yerler ya da komisyonla kredi çıkartan kurumlara denk gelmektedir.

Yasal olan yolların tercih edilmesi çok daha doğru bir adım olacaktır. Ama hangi yolun yasal olduğunu bilmeyen kişiler de vardır. Mesela senetle para veren yerler faiz isterse bu tefecilik olur ki yasal mevzuata uymaz. Yasal olan borç para alma yolları aşağıdadır.
Faktöring kurumların aldıkları komisyon oranı genelde senet ve çek üzerinde yazan miktarın %10’u kadardır. Ama senedin vade süresi, tahsilat gününün uzaklığı ve özellikle de senet sahibinin risk endeksi senet bozma komisyonunun hesaplanmasında baz alınmaktadır.

Yasal Borç Para Alma Yolları ve Senetle kredi – Para Veren Yerler 2019

Borç para veren yerleri araştıran kişiler genelde çok yüksek faiz isteyen ve kanuni çalışmayan tefecilere denk gelmektedir. Bu yerlere kredi için başvuru yapmak yerine, senetle teknoloji cihazı satan yerlerden taksitle elden telefon alıp bunu nakit paraya çevirebilirsiniz. Hatta birçok şirket şu anda senetle telefon satarak kişilere mini krediler vermektedir. Telefonu senetle satıyormuş gibi yapıp telefonu değil telefonun parasını vermektedir. Bu da kişiler için ek nakit bula yolu olarak kabul edilir ve genelde yasal olarak yapıldığı ifade edilmektedir.
Senetle kredi ve para veren faktöring kurumları yazdık. Acil paraya sıkışan ve para lazım diyenler senet temin ederek bu kurumlardan para talep edebilir. Komisyon oranları eklendikten sonra tüm borçlar da günü geldiğinde ödenir ve işlem tamamlanır.

Senetle Para veren Yerler Yazımız da İlginizi Çekebilir.

Senetle Kredi Veren Faktöring Şirketler ve Komisyon Oranları Hesaplama” için bir yorum

  • 19 Mayıs 2019 tarihinde, saat 04:06
    Permalink

    Senetle nakit imkanı sağladılar güvenilir yerdir herseyi sistem üzerinden yapılıyor bizler aldık bilginiz olsun önden 110 TL sadece masraf yatırdık numarası budur almak istiyen ler arayabilir 0534740****

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir