Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2019

Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar 2019 ile birlikte herkese kredi ve kara listeye kredi sloganı ile yola çıktı. Birçok banka şu anda kara listedekilere kredi veriyoruz diyerek ilanlara çıktı. Bunun nedeni de daha önceki sicil affıdır. Sicil affı sayesinde sicili bozuk olanlara kredi imkanı sağlanmaya başlandı. Aktif Bank, ING bank, Ziraat Bankası, Halkbank gibi daha birçok banka artık bozuk sicile kredi vermeye başladı.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar 

Kredi kara listesinde olan kişilere normalde kolay şekilde kredi verilmez; ama bazı özel bankalar kara listeye girenlere kredi vermeye başladı. Finansbank, Burgan Bank, Vakıf Bank, Garanti Bankası kara listede olanlara kredi veriyoruz diyerek müşteri çekmeye başladı.

Kredi çekemeyecek kadar kötü kredi notuna sahip kişilere sicili bozuk kişiler denir. Bu kişilere bankalar kredi noktasında yardımcı olmazlar ve gerçekten de bunların kredi çekmesi çok zordur. Buna rağmen birçok kişi umudunu yitirmeden internetten sürekli kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hakkında bilgi aramaktadır.

Sicili Bozuklara Kredi Kandırmacasına Dikkat Ediniz!

Bu 2019 yılında mümkün olmayan bir uğraştır. Her ne kadar birçok internet sitesinde kara listeye kredi verilir ya da anında kredi sorunu olana kredi veren bankaları yazıyoruz deseler de bu kandırmadan başka bir şey değildir. Eğer siz de gerçekten meselenin ne olduğunu bilmek istiyorsanız ve kredi çekemiyorum yardım istiyorum diyorsanız lütfen okumaya devam edin ve kredi sorunu yaşayanların nasıl kandırıldığını görünüz.

Bazı internet sitelerinde ya da sosyal medyada kara listeye kredi çıkartılır 2019 ilanları görürsünüz. Sizden komisyon isteyen bu kişiler sicili bozuk kişilere kredi verilir diyerek alenen yalan söyler. Siz bizzat bankaya giderek kredi çekebilirsiniz. Bunun dışında banka harici kredi yerlere tevessül etmeyiniz.

Kara Listeye Kredi Veriyoruz Diyenler Yalan Söylüyor!

Öncelikle Türkiye şartlarında şu anda bankacılık faaliyeti yürüten hiçbir banka kara listeye girenlere kredi çıkartmaz. Bu kesin bir bilgidir. Bunun dışında ayrıca banka dışında kredi ya da daha doğrusu borç para bulabilirsiniz; ama lütfen bankadan kredi çekebilirim diye arama yapmayı bırakın. Kesin kez tekrar ifade ediyoruz. Daha önceki kredi kartı ya da bireysel kredilerini geciktirdiği için kredi kara listesine girmiş kişilere kredi verilmesi imkansızdır. Bu kenarda dursun. Bununla birlikte Facebook’ta ya da diğer sosyal medya hesaplarında hatta internet sitelerinde kara listeye kredi verilir diye ilanlara çıkanlar sizi kandırmak için pusuya yatmış dolandırıcıdırlar. Bunlara asla ödeme yapmayın benden söylemesi.

Çok Çaresiz Kaldım Kredi İçin Ön Ödeme Yaptım!

Birçok kişi her ne kadar defalarca kandırılmış olsa da yine de internette tanıştığı kişilere ön ödeme yani komisyon ödemesi yapmaktadır. Bu kişilere ödeme yapmayın. Ön ödemesiz kredi bu şekilde verilmez. Ben size ön ödeme daha doğrusu komisyonla kredi nasıl çekilir şimdi yine anlatayım. Birkaç bilgi daha vereyim bu arada…

Komisyonla Kredi Çıkartan Firmalar Ya da Kişilerin Güvenilirlikleri

Şimdi bazı kişiler gerçekten komisyon karşılığında banka ile anlaşmalı olarak kredi çıkartır. Bu gerçek bir durumdur. Ama bu kişilerin şahıs değil firma olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer şahıs basında kredi çıkartırım diyorsa o dolandırıcı olabilir ya da bankada çalışan memur ile yasa dışı işlemler yapıyor olabilir. Bunun yerine kurumsal firmalardan destek alırsanız siciliniz bozuk olmaması kaydı ile kredi çekmenizi sağlayabilirler. Tekrar ifade edeyim; siciliniz kötü ise kesinlikle kredi çekmekten umudunuzu kesin.

Ama illa ki kredi çekeceğim diyorsanız o zaman bankaya çok sağlam kefil gösterirseniz, değerli ev araba, arsa ipoteği gösterirseniz belki banka size çok yüksek olmayan limitli bir kredi verebilir. Ama zaten genelde maddi durumu iyi olmayan kişilerin kredi sicili bozuk olduğu için bunun da mümkün olmadığını biliyoruz. Ondan dolayı kara listeye girmiş kişiler ya da diğer ifade ile kırmızı kalem yiyenler artık bankaları araştırmak yerine başka yollar aramalıdır. Ama bu yollar senetle kredi ya da senetle elden borç olmamalıdır.

Sicili Bozuklara Senetle Para Veren Yerlere Başvurmayın Lütfen 

Senetle elden para veren yerlere asla güvenmeyin. Çünkü tefeci diye bilinen bu kişiler size verecekleri paranın 3 katını isterler. Üstelik de yasal de değildir. Tefeci elden borç verir; ama sonrasında %100’e yakın faiz ister. Günü kurtarmak adına böyle bir hata asla yapmayın.

Kara Listedekilere Son Uyarımdır

eğer kredi notunuz çok düşük değilse; söz gelimi kredi notunuz 800, 900, 1000 puan ve üstü ise  ve gelir belgeniz varsa o zaman kredi çekebilirsiniz. Bunun için kredi danışmanlık firmaları da size yardımcı olur. Kredi alabilirsiniz derken kesin bir  şeyden söz etmiyorum. Bunu da unutmayın. Ve üst üstü de sürekli başvuru yapmayın.

Sicilim Bozuk Ne Yapabilirim?

iyikredinotu.com sitesi olarak; son olarak şunu ifade edilim. Bilmediğiniz kişilere asla para verip kredi istemeyin. Bunun  yerine bankadan çekmeye çalışın. Yine çıkmazsa o zaman başka çare kalmıyor; ama yinede sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar 2019 yılında kolay kredi verebilir. Şansınızı deneyiniz.