Türkiye’de Borç Para Veren Hayırseverler ve Yardım Yapan Dernekler

Sağlık sorunları yaşayanlar, eğitim görenler ya da değişik nedenlerden dolayı çalışamayan kişilere para yardımı yapan şahıslar ve işadamları bulunmaktadır. Borç Para Veren Hayırseverler in yanı sıra karşılıksız para yardımı yapan kişiler de bulunmaktadır.  Belli şartlar altında yapılacak olan yardım başvuruları belli prosedürlerden geçtikten sonra değerlendirmeye alınmaktadır. Zor durumda kalanların bu noktada nereye paraya yardımı için başvuru yapacaklarını, para yardımı yapan şahıs ve derneklerin telefon numaralarını, adreslerini burada olabildiğince yazmaya çalıştık. İşte borç veren hayırseverlerin tam listesi.

En Çok Para Yardımı Yapan Ünlü Sanatçı Haluk Levent

Haluk Levent önderliğinde kurulan AHPAP derneği İstanbul başta olmak üzere Türkiye’de 81 ilde aktif olarak sürekli sağlık, barınma ve para desteği sunmaktadır. Şimdiye kadar on binlerce aileye, öğrenciye para desteğinde bulunan Haluk Levent ve AHPAP derneği bu parasal yardımlara devam etmektedir. Bunun için en etkili başvuru yeri Haluk Levent için Twitre’dir. Ya da AHPAP derneğinin bulunduğunuz ilde bulunan temsileri ile görüşme yaparak yardım isteyebilirsiniz. Genelde Sosyal Medyadan destek olan Haluk Levent’te telefon edebilir ve ona ulaşabilirseniz sorunun daha hızlı halledilebilir.

Kadınlara Para Yardımı Yapan Dernek ve Kurumlar

Mağdur olmuş ve eş şiddeti görmüş kişilere yönelik kurulmuş olan KADEM derneği bayanlara para yardımı, kredi ve borç para noktasında destek olarak onların kendi ayakları üstünde kalmalarına olanak vermektedir. KADEM derneğine yapılacak başvuru sonrası bir değerlendirme yapılıp gerekirse barınma da sağlanmaktadır. Kurumun merkezi İstanbul olmasına rağmen diğer illerden telefonla arayarak yardım talebinde bulunulabilmektedir.

Parasal Yardım Yapan İş Adamları Kimlerdir?

İş adamları genelde burs adı altında parasal destek vermektedir. Ama bunun yanında normal vatandaşlara da Türkiye’de bazı kişiler özellikle Facebook üzerinden yaptığı yardımlardan sıkça söz etmektedir. Yeri geldiğinde bir evin erzak yardımlarını yaparken bazen de direkt olarak nakit para yardımı yapılabilmektedir. Borç Para Veren Hayırseverler in başında S. P isminde Türkiye genelinde tanınan bir iş adamı bulunmaktadır.  Bu kişi kendisine gelip para isteğinde bulunan binlerce kişiye yardım yaptığı ifade edilmektedir ki kendi sayfasında da bunları sık sık paylaşmaktadır.

Ünlüler Para Yardımı Yapar Mı?

Ünlü işadamları kendi illerinde bulunan öğrencilere genelde burs vermektedir. Adana’da Sabancı, Kayseri’de Ülker gibi dev fabrika sahibi ünlü iş adamları genelde her sene binlerce kişiye karşılıksız para vermektedir. Eğitim desteği olarak verilen bu parasal yardımlara başvuru için direk işletme adreslerine gidilmesi gerekmektedir. İş adamlarının yanı sıra ünlü sanatçıların da kısmen burs verip parasal yardım yaptıkları bilinmektedir. Ama isim isim bunu bilmek çok zordur. Bunun için sanatçıların danışmanlarına ulaşarak onlardan bilgi alabilirsiniz.

Senetle borç veren kişiler ve kurumlar yazımızda ilginizi çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir